ebm-papst S3G500-DM56-35

3 890,00 zł 3 162,60 zł
Brak w magazynie
SKU
S3G500DM5635

Energooszczędny wentylator kominowy z regulacją obrotów do budynków inwentarskich; EC; 230VAC; ϕ500 mm; 9245 m3/h;

Energooszczędny wentylator osiowy z silnikiem synchronicznym z magnesami trwałymi i elektroniczną komutacją EC o średnicy 50 cm ebm-papst do budynków inwentarskich, przeznaczony do montażu w kominie wentylacyjnym.

Wentylatory z silnikiem EC charakteryzują się największą efektywnością - energooszczędnością ze wszystkich dostępnych rozwiązań technicznych. Wentylator na bieżąco śledzi ruch wirnika i dostarcza minimum energii niezbędne do utrzymania zadanej prędkości obrotowej. Rozwiązanie takie nie ma konkurencji wśród dostępnych innych rozwiązań, nawet zastosowanie falownika do regulacji prędkości wentylatora pozostaje dużo mniej efektywne w porównaniu z wentylatorem EC ebm-papst. Różnice zużycia energii elektrycznej oraz związaną z tym zysk można wyliczyć w specjalnie przygotowanym do tego celu kalkulatorze oszczędności.

Wentylator kominowy fi 50 cm ebm-papst S3G500-DM56-35:

 • Średnica: ϕ50 cm
 • Napięcie zasilania: 1~200..277V AC 50/60Hz
 • Moc silnika: 554W
 • Wydajność 0 Pa: 9245 m3/h
 • Obroty: 1420/min

Wentylator kominowy o średnicy 50 cm współpracuje z dowolnym sterownikiem wentylacji z wyjściem 0-10V, 4-20mA lub modbus.

Sterownik wentylacji z wyjściem 0-10V może sterować dowolną liczbą wentylatorów kominowych EC, nie ma ograniczenia prądowego jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań, nie potrzeba dobierać falowników ani odpowiedniej wydajności rozszerzeń mocy. Dodanie kolejnego wentylatora nie sprawia żadnego problemu – wystarczy podpiąć zasilanie i doprowadzić sygnał sterujący do nowego wentylatora. Wszystkie wentylatory nie zależnie od ilości będą pracowały na tym samym poziomie obrotów, z minimalnym zapotrzebowaniem na energię elektryczną - podział wentylacji grupy jest zbędny.

Maksymalna wydajność i możliwie cicha praca łopat wentylatora dzięki technologii HyBlade.

Sierpowaty kształt pięciu łopat wentylatora zapewnia maksymalną wydajność tłoczonego powietrza, natomiast wykonanie z lekkiego zbrojonego tworzywa minimalizuje straty energii na rozpędzanie wentylatora podczas pracy z przewietrzaniem. Zakończenie łopat wingletami stabilizuje konstrukcję oraz znacznie redukuje poziom hałasu.

Wentylator kominowy EC posiada znacząco wydłużoną żywotność łożysk.

Główny wpływ na trwałość łożysk ma temperatura – im wyższa tym dane łożysko pracuje krócej. Pospolite wentylatory nagrzewają się znacznie podczas pracy na niskich obrotach z fazowym regulatorem prędkości, natomiast falownik przyczynia się do powstawania niekorzystnych prądów łożyskowych. Tych wad nie posiada wentylator EC, a dzięki bardzo małym stratą energii praktycznie nie nagrzewa się.Gwarancja 24 miesiące.

Uchwyty montażowe do komina wentylacyjnego nie są załączone do wentylatora.

Wentylator kominowy S3G500-DM56-35 pasuje do uchwytów montażowych innych dostępnych wentylatorów z 4 wspornikami.Wentylatory kominowe ebm-papst charakteryzują się wysoką odpornością na warunki panujące w chlewni, kurniku lub oborze.

Zastosowane materiały, tworzywa sztuczne, powłoki antykorozyjne oraz odpowiednia technologia montażu dają gwarancję wieloletniej trwałości.

Wykonanie wentylatora kominowego ebm-papst:

 • silnik wraz z czterema wspornikami zabezpieczony specjalną powłoką PP
 • hermetyczna aluminiowa obudowa wraz z trzema dławnicami do szczelnego połączenia wentylatora
 • odporne na wibracje zaciski sprężynowe do szybkiego i trwałego połączenia przewodów
 • wnętrze aluminiowej obudowy podzielone na trzy sekcje za pomocą izolacyjnych przegród: sterującą, alarmową, zasilającą
 • nowoczesny design – maksymalna efektywność wentylatora przy minimalnej mocy pobieranej
 • gwarancja jakości dzięki wdrożonemu systemowi produkcji Industry 4.0

Wysoka jakość, niezawodność i trwałość to główne cechy wentylatora do budynku inwentarskiego.

Niezawodna praca wentylatora przekłada się na bezpieczeństwo inwentarza żywego w chlewni, kurniku lub oborze. Firma ebm-papst posiada specjalny system produkcji monitorujący jakość towarów począwszy od dostawy podzespołów, przez każdy etap produkcji do gotowego produktu. Każdy wentylator ebm-papst poza oznaczeniem typu i parametrów posiada unikalne oznaczenie Kodem QR dające możliwość pełnej kontroli jakości produkcji.

Oznaczenie wentylatora kominowego do budynku inwentarskiego

Prezentowany film przedstawia procedurę znakowania podzespołów i wentylatorów na każdym z etapów produkcji, celem zapewnienia najwyższej jakości produktu finalnego.

Więcej o grupie ebm-papst na blogu.

Więcej informacji
Producent ebm-papst
Typ montażu Kominowy
Napięcie zasilania 1~230V AC
Wydajność 0 Pa [m3/h] 9245
Moc [W] 554
Średnica [cm] 50
Rodzaj sterowania 0-10 V
Natężenie prądu [A] 2.52
Klasa szczelności IP54
Sprawność 41,6%
Prędkość obrotowa 1420
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:ebm-papst S3G500-DM56-35